10. ŠTEFOV POHOD NA SMREKOVEC

Društvo Vulkan iz Belih Vod je v soboto, 29. januarja 2022, organiziralo 10. Štefov pohod na Smrekovec. V zadnjih dveh letih smo se morali vsi prilagoditi novi situaciji zaradi korona virusa in sprejeti omejitve, ki jih nismo bili vajeni. Varnostna razdalja, maske, omejeno druženje…. A Vulkanovci smo prilagodljivi in srečni, saj imamo v svoji bližini lepo hribovje, ki privabi ne samo naše člane, temveč tudi mnogo pohodnikov iz cele Slovenije. Ob upoštevanju navodil NIJZ-ja smo se v soboto, ob 9. uri,  zbrali pri Spodnjem Brložniku. Za začetek je bilo prav lepo videti in pozdraviti naše člane, ki so se odločili, da se udeležijo tega tradicionalnega zimskega pohoda, ki ga organiziramo že 10. leto. Vsak od njih je dobil tudi simbolični spominek na letošnji pohod. Pred pastirsko kočo smo malo klepetali in popili topel čaj, tudi kakega »takratkega« ter se podprli z okusnimi rogljički, ki jih je spekla Silva Bačovnik. Dan se je že pošteno zbudil in čas je bil, da osvojimo Smrekovec. Pot je bila precej spolzka, zato dereze za varen korak niso bile odveč. Dom na Smrekovcu nas je že čakal z zakurjeno krušno pečjo. Vsaj tiste, ki jim je bil dom današnji cilj. Ostali pa so pot nadaljevali proti vrhu Smrekovca. Sonce nas je lepo pozdravilo na vrhu. Razgled je bil zares veličasten, saj gosta megla tokrat ni pokrivala pogleda na doline in sosednje hribe.  Prijazno osebje doma na Smrekovcu nam je postreglo s pijačo in dobrotami na žlico. Na izbiro smo imeli golaž, pisker, pasulj in joto. Enoločnico za vse pohodnike je plačal Marko Mazej s.p., ki naš pohod prijazno sponzorira že vseh 10 let in se mu na tem mestu res lepo zahvaljujemo. Po okusni malici ob prijetno topli peči smo se počasi odpravili proti dolini. Pri Brložniku smo še malo pokramljali, popili kak kozarček, nato pa smo se, polni lepih vtisov, vrnili domov. V upanju, da se bo korona res kmalu umirila, smo že razmišljali, kam bi se spet  podali in skupaj preživeli lep enodnevni izlet.

Ta vnos je bil objavljen v Bele vode. Zaznamek za trajno povezavo.